محتاط همراه محققان اضافه وزن اضافه وزن

محتاط: همراه محققان اضافه وزن اضافه وزن رژیم غذایی سرطان سینه رژیم غذایی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ۴ اولویت محیط زیستی جهت شوراهای شهر پنجم

تابستان ۹۶ زمانی است که اعضای شوراهای پنجم کار خود را شروع می‌کنند یکی از مهمترین مقوله‌ها در حوزه مدیریت شهرها، محیط زیست هست. در سال‌های اخیر به علت زیاد کردن

۴ اولویت محیط زیستی جهت شوراهای شهر پنجم

۴ اولویت محیط زیستی جهت شوراهای شهر پنجم

عبارات مهم : مدیریت

تابستان ۹۶ زمانی است که اعضای شوراهای پنجم کار خود را شروع می کنند یکی از مهمترین مقوله ها در حوزه مدیریت شهرها، محیط زیست هست. در سال های اخیر به علت زیاد کردن معضلات محیط زیستی به خاص آلودگی هوا، توجه ها به این عنوان زیاد شده است هست. یکی از مهمترین نهادها که پیگیری و مدیریت این بحران را بر عهده دارد شوراهای شهر هست. مدیر کل همکاری های مردمی شرکت حفاظت محیط زیست اعتقاد است عوض کردن مبلمان شهری از جمله موضوعاتی است که باید در اولویت این پارلمان های محلی قرار گیرد.

محمد درویش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به چهار موضوعی که باید در اولویت شوراهای شهر قرار گیرد،اظهارکرد: بااهمیت ترین موضوعاتی که باید در دستور کار شورای پنجم قرار گیرد علاوه بر عوض کردن مبلمان شهری، حل و فصل معضل تفکیک زباله و تبدیل آن به مواد بازیافتی است به طوری که نیازی به دفع و سوزاندن زباله نباشد.

۴ اولویت محیط زیستی جهت شوراهای شهر پنجم

وی با بیان اینکه شوراها باید در گام بعدی با اتخاذ تدابیر و اعمال قوانین، مانع تخریب ساختمان های زیر ۶۰ سال قدمت شوند، گفت: شوراها باید تمهیداتی بیندیشند تا سوداگرانی که این تخریب ها را انجام می دهند مورد پیگرد قرار گیرند و جلوی آن ها گرفته شود همچنین از هر نوع عوض کردن کاربری اراضی و تبدیل باغ های شهری به ساختمان جلوگیری شود.

مدیر کل همکاری های مردمی شرکت حفاظت محیط زیست ادامه داد: در مدیریت شهری باید به سمتی حرکت کنیم که شاهد ایجاد ساختمان های سبز باشیم؛ ساختمان هایی که اتلاف انرژی در آن ها کم است و نیازی به مصرف انرژی جهت خنک شدن در تابستان و گرم شدن در زمستان ندارند و به عبارتی Green Building (ساختمان سبز) نامیده می شوند.

تابستان ۹۶ زمانی است که اعضای شوراهای پنجم کار خود را شروع می‌کنند یکی از مهمترین مقوله‌ها در حوزه مدیریت شهرها، محیط زیست هست. در سال‌های اخیر به علت زیاد کردن

درویش با بیان اینکه متاسفانه در دوره های قبلی شوراها خالی از متخصصان بودند، تصریح کرد: در دوره های سابق، شوراها تحت تاثیر فضاهای سیاسی بودند و افرادی که وارد شورا شدند اصولا جهت این کار ساخته نشده بودند، بنابراین نه تنها نتوانستند نظارت خوبی بر عملکرد شهرداری ها داشته باشند و شهردار خوبی گزینش کنند بلکه حتی خود مخرب و مشوق تخریب بودند و در عمل فسادهای گسترده از دل شوراها بیرون آمد.

حذف ماشین محوری در مدیریت شهری

وی با تاکید بر اینکه مردم تحمل ندارند در شورای پنجم نیز شاهد سیاست بازی و جناح بازی باشند، گفت: سوگیری اعضای شوراها باید به نفع مردم باشد. مورد نیاز است شوراها به سمت انسان محوری و از بین بردن ماشین محوری در مدیریت شهری حرکت کنند. اولویت اول نیز باید توسعه حمل و نقل عمومی و ریلی و ایجاد مسیرهای ایمن دوچرخه سواری و پیاده راه باشد.

مدیر کل همکاری های مردمی شرکت حفاظت محیط زیست با تاکید بر ضرورت از بین بردن خودرومحوری در شهرها تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارش های وزارت بهداشت و درمان، در کشور عزیزمان ایران ۹۳ درصد زنان و ۸۶ درصد مردان با معضل کم تحرکی روبه رو هستند که این مسئله باعث زیاد کردن دیابت، کبد چرب، فشار خون، سکته های قلبی و مغزی و بیماری های ریوی شده است است و هر سال ۳۰ هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضربه می زند؛ این درحالیست که شهر اگر به درستی مدیریت شود و مبلمان صحیحی داشته باشد، می توان بار عمده ای از این خسارات بهداشتی و درمانی را کم کردن داد.

۴ اولویت محیط زیستی جهت شوراهای شهر پنجم

درویش در آخر تاکید کرد: نیاز است اعضای شوراها حتما از متخصصان کارآزموده در حوزه شهرسازی استفاده کنند و مشاوران خوبی را برگزینند. سمن های محیط زیستی نیز می توانند در این زمینه پایشگر عملکرد اعضای شورا باشند.

واژه های کلیدی: مدیریت | ساختمان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs